Beton Delici

Beton Delici

Beton delici olarak bilinen karot makineleri kullanarak sizde hızlı ve etkili bir şekilde istediğiniz çapta delik açabilirsiniz. Beten deliciler ilk olarak Almanlar tarafından kullanılmıştır. Bu alanda hizmet veren ilk makineler beton üzerinden örnek almak amacıyla kullanıldığı için delme ve kesme amaçlı olarak daha sonra bu makinelere özellikler eklemiştir.

Beton delmek için öncelikle bu makineyi kullanacak bir karotçuya ihtiyaç vardır. Karotcu ekibini oluşturarak beton delme işine başlayabilir. İster numune amaçlı isterseniz başka amaçlar için ne kadar kalın olursa olsun betonlar hızlı bir şekilde bu makineler sayesinde delinebilir.

Beton Delmek İçin

El yordamıyla bazı kalın betonların delinmesi imkansızdır. Özellikle ince hesaplar isteyen ve delinmesi büyük önem taşıyan yerlerde beton delme işi için özel olarak üretilmiş makinelerin kullanılması gerekir. bunun için çok fazla iş gücüne gerek yoktur. Beton deliciler ne kadar kalın olursa olsun betonu delebilir. Baca gideri, pencere ve kapı açılması, tesisat döşemesi yapılması, asansör boşluğu açılması gibi en zor işlere kadar her türlü delme işini yapabilirsiniz. bu alanda üretiline ve kullanılan karot makinelerinin kullanımı oldukça kolay olsa da bu makineleri kullanmak için karotçuya ihtiyaç vardır.

Karotcu Ekibi

Karotcu tek başına çalışabileceği gibi ekip olarak da çalışabilir. Bunun için açılması gereken değilin ne olduğu ve ne amaçla açılması gerektiği önem taşır. Beton delme işinde karotcuların ekip olarak çalıştıkları yerler betondan numune alınması gereken yerlerdir. burada koordinatör, yardımcılar ve pompacı çalışarak makineyi kontrol eder. Bu sayede sorunsuz bir delik açılabilir.

Sorunsuz Hesaplar

Açılması gereken deliğin sorunsuz olarak hesaplanması gerekir. bu makineler kayma veya titreme özelliği göstermeyeceği için almanız gereken miktarı size sunar. Özellikle beton muayenesi için parça almak gerektiğinde ekip olarak çalışan karotçular son derece dikkatli olmalıdırlar. Ancak bu sayede hem üzerinden parça alınan ana duvara zarar verilmez hem de makinenin yanması önlenir. çünkü karot makineleri çalışırken ısı yarattığı için kullanırken çok dikkati olunması gerekir.

 

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir