Etiket Arşivi beton delme

Beton Delme İşleri

Beton delme işleri için kullanılacak makine karot makinesidir. Bu işlerde kullanmak üzere yapılan bu makine aslında ingilizce havuç anlamına gelir. Aslında karot makinesinin asıl icadındaki amaç betondan örnek alıp numune edilmesidir.  Bu sayede betonun dayanıklılığı ve kalitesi belirlenmek istenir. Ancak bazı durumlarda beton kalitesini ölçmek dışında da delme ilemli gerekebilir. Beton yapısı gereği oldukça sert ve dayanıklı bir yapıdır.

Tags, , , , Devamı

Beton Delici

Beton delici olarak bilinen karot makineleri kullanarak sizde hızlı ve etkili bir şekilde istediğiniz çapta delik açabilirsiniz. Beten deliciler ilk olarak Almanlar tarafından kullanılmıştır. Bu alanda hizmet veren ilk makineler beton üzerinden örnek almak amacıyla kullanıldığı için delme ve kesme amaçlı olarak daha sonra bu makinelere özellikler eklemiştir.

Tags, , , , , Devamı

Karot İle Betonların Delinmesi

Betonların ve kalın duvarların delinmesinin zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak karot makinesi yardımıyla bu delme işi hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Beton delme işlerinde kullanılacak makinelerin başında karot makinesi gelir. İsmini havuç anlamından alan bu makine betondan parça almak için kullanılabilir. Betonun kalitesini ve dayanıklılığını ölçmek için basınç testlerine tabi tutulması gerekir.

Tags, , , , , Devamı

Karot ile Asansör Boşluğu Açılması

Eski yapılarda asansör boşluğu bulunmayabilir. Bu gibi yapılara asansör eklemek için yapının içinden bir boşluk açmanız gerekir. Bu boşluğu elbette yapının bütününe zarar vermeden açmanız gerekir. yapı bütününe zarar vermeden açılan bu boşluk sayesinde asansör koyabilirsiniz. Ancak temel sorun yapıya zarar vermeden asansörün nasıl açılacağıdır. Ayrıca bu boşluğu açmak için artık yapılmış bir yapıda patlayıcı kullanmanız imkansız hale gelmiştir. İşte karot makineleri burda yardımınıza yetişir. Ne kadar kalın olursa olsun beton delme ve duvar kesme konusunda sizde yardım ederek istediğiniz derinlikte boşluk açmanızı sağlar.

Tags Devamı